2/2 – Második napi mérkőzések értékelése – WSI | Dresden 2017

Buzás Norbert, a magyar női U18-as jégkorong válogatott szövetségi kapitánya értékelte a pályán látottakat a második játéknapon:

Délelőtt egy Amerikai Selecttel, az East Coast Select ellen játszottunk egy igen jó mérkőzést ahol felváltva forogtak veszélyben a kapuk.

Tóth Zsófi nagyszerű védéseivel tartott minket hátulról végig.

A góllövésben sajnos nem jeleskedtünk, de lényegesen többet tudtunk támadni és helyzeteket kialakítani mint észak-Amerikai ellenfelünk.

A rávezetéseknél most a szerencse vagy tudás nekünk kedvezett és Seregély Míra góljával behúztuk a meccset.

A délutáni 2x 20 perc a Német Select ellen egyfajta hullámvasút volt sok periódusban domináltunk a harmadokban, mégis 3-2-es német vezetést mutatott a kijelző az utolsó percben. Szerencsére ismét helyén volt a szívünk és a vége előtt 5 mp – el egyenlítettünk, ami után következtek a rávezetések, ahol ismét jobbnak bizonyultunk Váradi Orsi góljával mint ellenfelünk.

Összességében jó napunk van, hiszen Select tornán 2-ből 2-őt nem szoktak nyerni a magyar csapatok.

Az út legelején járunk akadnak gondok az erőnléttel a taktikai fegyelemmel, de ezeket a hiányosságokat ma lelkesedéssel tudtuk pótolni.

Holnap ismét egy erős észak-amerikai csapat következik délután, ami jó lehetőség lesz a tanulásra.

MAGYAR NŐI U18 VÁLOGATOTT WSI torna KERET 2017.08.05-07.
1. Szabó Fruzsina GK 2004.02.02 MAC Budapest B
2. Tóth Zsófia GK 2003.08.01 Gepárd JE
3. Faggyas Lilla D 2002.02.25 Győri NEMAK ETO HC
4. Gaitz Hanna Anett D 2001.10.08 KMH Budapest
5. Kreisz Emma D 2003.09.02 MAC Budapest
6. Mayer Fruzsina D 2000.07.16 Vasas SC
7. Preisinger Dorka D 2001.05.08 KMH Budapest
8. Cselényi Viktória F 2000.05.05 UTE
9. Fecske Maja Ágnes F 2002.08.07 ifj. Ocskay Gábor JA
10. Horváth Dominika F 2000.11.08 KMH Budapest
11. Horváth Imola F 2002.08.02 ifj Ocskay Gábor JA
12. Losonci Zsófia F 2002.06.02 Ferencvárosi TC
13. Morocz Barbara F 2000.01.11 KMH Budapest
14. Sándor-Székely Katinka F 2000.11.21 Győri NEMAK ETO HC
15. Seregély Mira F 2003.04.27 MAC Budapest
16. Sőléd Orsolya F 2000.05.22 Ferencvárosi TC
17. Strobl Lara F 2003.05.11 Vasas SC
18. Szamosfalvi Petra F 2002.05.10 KMH Budapest
19. Szick Dorka F 2000.12.14 MAC Budapest
20. Váradi Orsolya F 2001.03.25 Vasas SC
           
Szakmai Stáb
G.M. dr. Kolbenheyer Zsuzsanna
Szövetségi kapitány Buzás Norbert
Edző, Videóedző Kis András
Edző Fodor Zoltán
Kapusedző Budai Krisztián
Fizikoterapeuta Gallyas Gabriella
Erőnléti edző Kozák Attila
Csapatvezető Jasó Judit
Felszerelésmenedzser Medgyes László